KTO, CO?

 

Sylwia Czubała
Sylwia Czubała
Kinga Mistrzak
Kinga Mistrzak

 

 

 

 

 

 


Miejscownik to idea działań z ludźmi, w których główną rolę pełni kategoria miejsca. Realizujemy warsztaty, spotkania, wykłady, wystawy oraz inne projekty we współpracy z wielkopolskimi organizacjami i instytucjami: galeriami sztuki, szkołami, ośrodkami kultury. Bliskie są nam działania lokalne w duchu animacji kulturowej, a więc pozbawione zbędnego patosu i mentorskiego, akademickiego ducha. Przygotowujemy program i scenariusz projektów w oparciu o diagnozę,  którą pozwalają nakreślić rozmowy i spotkania z potencjalnymi uczestnikami, a także działania terenowe.  Poszukujemy punktów stycznych i nie boimy się punktów zapalnych.

Nie ograniczamy się do jednego sposobu działań – realizujemy, współtworzymy projekty filmowe, fotograficzne, książkowe, a także interdyscyplinarne. Przygotowujemy pojedyncze warsztaty lub długofalowe projekty edukacyjne, zarówno autonomiczne, jak i towarzyszące konkretnym wystawom czy większym wydarzeniom. Staramy się współtworzyć projekty egalitarne,  zaangażowane, prawdziwie aktywizujące uczestników.

W projektach łączymy elementy pochodzące z różnych dziedzin: sztuk wizualnych, socjologii, urbanistyki, kognitywistyki, antropologii kulturowej.


 

<<< cofnij